نتایج جستجو برای عبارت :

یادداشت هجدهم

دانلود رایگان قسمت هجدهم 18 سریال نهنگ آبی
قسمت هجدهم 18 سریال نهنگ آبی به کارگردانی فریدون جیرانی
سریال نهنگ آبی قسمت ۱۸: کلید
کارگردان: فریدون جیرانی | ژانر: درام، معمایی | سال تولید: 1397 | تاریخ انتشار: زمستان 1397
تعداد قسمت ها: نامشخص | مدت زمان هر قسمت: یک ساعت | کیفیت: WEB-DL
فرمت: MP4 | حجم: متفاوت با هر کیفیت | تهیه کننده: سعید ملکان
خلاصه داستان: آرمین بازی را به شیوه خودش پیش می برد و کاری می کند تا بتواند ابتکار عمل را از دست جهان دربیاورد. بهمن به ک
دانلود قسمت 18 عصر جدید ، یکشنبه 11 فروردین 1398 قسمت هجدهم عصر جدید فینال قسمت 18 مسابقه عصر جدید دانلود کامل قسمت هجدهم عصر جدید با کیفیت عالی برنده فینال قسمت هجدهم عصر جدید
دانلود قسمت 18 عصر جدید
دانلود برنامه عصر جدید
تهیه کننده و مجری: احسان علیخانی
ژانر: سرگرمی،مسابقه استعدادیابی
سال تولید: ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: زمستان ۱۳۹۷
تعداد قسمت ها: ۵۲ قسمت
مدت زمان هر قسمت: ۷۰ دقیقه
درباره برنامه:
اولین و بزرگ ترین برنامه استعدادیابی تلویزیونی در ایرا
چهره‌های لیگ برتر در فصلی که گذشت چه کسانی بودند؟ هر روز داستان یکی از آنها را مرور می‌کنیم.
بروس‌لی در یکی از جملات معروفش گفته است:
«من از کسی نمی ترسم که ده‌هزار ضربه را یک بار تمرین کرده است، از کسی می
ترسم که یک ضربه را ده‌هزار مرتبه تمرین کرده باشد.» به همین دلیل است که
مدافعان و دروازه‌بانان لیگ برتر حسابی از کی‌روش استنلی می‌ترسیدند.
بازیکنی که شاید فقط یک مهارت داشت و فوتبال را که بازی با پاست بیشتر با
سر بازی می‌کرد اما همان ی
قسمت 18 سریال گاندو Seiral Gando  قسمت هجدهم + لینک دانلود

گاندو
به کارگردانی جواد افشار از شبکه سوم پخش می شود. بازیگران گاندو داریوش
فرهنگ، پیام دهکردی، لیلا اوتادی، سارا خویینی ها و ... هستند. داستان
گاندو درباره ماجرای جیسون رضائیان است.

لینک دانلود سریال گاندو Serial Gando
قسمت 18 سریال گاندو Seiral Gando  قسمت هجدهم + لینک دانلود

گاندو
به کارگردانی جواد افشار از شبکه سوم پخش می شود. بازیگران گاندو داریوش
فرهنگ، پیام دهکردی، لیلا اوتادی، سارا خویینی ها و ... هستند. داستان
گاندو درباره ماجرای جیسون رضائیان است.

لینک دانلود سریال گاندو Serial Gando
تقویم شیعه
هجدهم رجب
۱- وفات ابراهیم فرزند پیامبر صلی الله علیه و آله
در سال دهم هجری قمری ابراهیم فرزند پیامبر صلی الله علیه و آله از دنیا رفت. مادر این بزرگوار ماریه قبطیه بود. سن ابراهیم هنگام وفات به قولی ۱۸ ماه و چند روز، و به قولی یک سال و ده ماه و هشت روز بود.
۲- اول خلافت شوم یزید (لعنت الله علیه)
در این روز یزید ملعون خلافت غصب شده را در دست گرفت. سه روز بعد از مرگ معاویه و دفن او در ۱۵ رجب، یزید به دمشق آمد و کنار قبر او رفت و گریست. بعد از آ
Shirazart.blog.ir 
* نوعی حکاکی نقره مربوط به اواخر سده ی هجدهم و سده نوزدهم که در آن برش های ریز و کوچکی به شکل نقوش هندسی و با زاویه ای که جلوه ای براق و پر تلالو پدید می آورد ایجاد می شود .این روش مشابه روش کنده کاری روی مبل چوبی است.
دانلود سریال نهنگ آبی قسمت ۱۸, تماشای آنلاین قسمت هجدهم 18 سریال نهنگ آبی, Nahange Abi, دانلود رایگان سریال نهنگ آبی قسمت هجدهم, Blue Whale
دانلود سریال نهنگ آبی قسمت هجدهم با لینک مستقیم
دانلود قسمت 18 سریال نهنگ آبی با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود قسمت 18 سریال نهنگ آبی
گروه فیلم : معمایی
سال تولید : 1397
کارگردان : فریدون جیرانی
بازیگران: لیلا حاتمی,
ساعد سهیلی, ماهور الوند, ویشکا آسایش, حسین یاری, آزاده صمدی, پریوش
نظریه, مجید مظفری, حمیدر
دانلود سریال نهنگ آبی قسمت ۱۸, تماشای آنلاین قسمت هجدهم 18 سریال نهنگ آبی, Nahange Abi, دانلود رایگان سریال نهنگ آبی قسمت هجدهم, Blue Whale
دانلود سریال نهنگ آبی قسمت هجدهم با لینک مستقیم
دانلود قسمت 18 سریال نهنگ آبی با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود قسمت 18 سریال نهنگ آبی
گروه فیلم : معمایی
سال تولید : 1397
کارگردان : فریدون جیرانی
بازیگران: لیلا حاتمی,
ساعد سهیلی, ماهور الوند, ویشکا آسایش, حسین یاری, آزاده صمدی, پریوش
نظریه, مجید مظفری, حمیدر
قرارداد بودیمیر برای ۶ ماه حضور در پرسپولیس در لیگ هجدهم، ۱۵۰ هزار یورو بوده است ( یعنی رقمی بیش از ۲ میلیارد تومان) و طبق قرارداد این بازیکن برای لیگ نوزدهم ۳۰۰ هزار یورو خواهد گرفت.
نیوزمای:
پرسپولیس در حالی که برای پرداخت پول کادرفنی‌اش با دردسرهای زیادی روبرو است برای پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی‌اش هم با معضل بزرگی روبرو است که یکی از آنها ماریو بودیمیر است.
مهاجمی که در نیم‌فصل حضور خود یک گل در برابر پاختاکور ازبکستان در بازی رفت ل
Shirazart.blog.ir 
*( در زبان فرانسه به معنی " نقاش صنف") در نظام صنفی فرانسه سده ی هجدهم ، به فردی که مسئول نقاشی ، طلا کاری ، برجسته کاری و مفصل بندی محصولی است که یک مبل ساز ساخته است می گویند .( به چنین شخصی هرگز طلا کاری فلزی سفارش داده نمی شود ) 
پیام داد دیدی گفتم با هم باشیم همه چی حله 
پیام دادم
چرا همه استرسا رو من باید بکشم ؟
پیام داد 
خوشحالم که خوشحالی
پیام دادم
خدا کنه همه چی واقعی باشه 
خدا کنه خواب نباشه
پیام داد
همه چی درست میشه !
...
با خودم میگم 
دیگه نمیخوابم
اگه بخوابم 
میترسم بیدار که شدم
بفهمم اینا خواب بوده
اون وقت میمیرم
من این همه ظرفیت ندارم !
چهارده ساعت و دو دقیقه!
بالاخره تابوی ذهنی ام رو شکوندم و این عدد رو ثبت کردم...لذتی وصف نشدنی...

*آزمون روان رو گند زدم.کلا توی روانپزشکی احساس ضعف میکنم که یکیش بخاطر جزوه ی بدی هست که انتخاب کردم و یک علتش هم بخاطر کم تکرار شدن سوالات روانپزشکی سالهای مختلف هست.اما این تنها آزمونی بود که بخاطر هفت تا غلط و نزده اش ناراحت نشدم چون دقیقا هفت تا نکته ی جدید یاد گرفتم...
Shirazart.blog.ir 
۴- گرافیت به عنوان یک ابزار طراحی در چه قرنی به کار رفته است ؟ 
      ۱- چهاردهم           ۲- شانزدهم            ۳- هجدهم          ۴- نوزدهم 
******** جواب : گزینه ۲
۵- یکی از وسایل قدیمی در طراحی است .
     ۱- گچ         ۲- مرکب        ۳- زغال        ۴- مداد
******* جواب : گزینه ۳
۶- شناخت ویژگی های ...........و وسایل بر شیوه های هنری تاثیر دارد .
       ۱- شکل         ۲- سبک           ۳- طراحی           ۴- مواد 
********* جواب: گزینه ۴
واقعه مهم غدیر  

روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان است.
بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌حجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم(ص) به دستور خدا امام علی(ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد.
واقعه غدیر در سفر حجة الوداع سال دهم هجری و در سرزمین غدیر خم روی داد.در احادیث شیعه تعابیری هم چون عیدُاللهِ‌ الاکبر (بزرگ‌ترین عید الاهی)، [۱] عید اهل بیت محمد(ص)،[۲] و اشرف الاعیاد (والاترین عید)[۳] برای این روز به کار رفته است.شیعیان در سراسر جهان این ر
Shirazart.blog.ir 
*اطلاق لفظ مینیاتور : به معنای عام یا خاص واژه مینیاتور که بنگریم این لفظ در مورد نقاشی شیوه ی ایرانی مصداق ندارد .
* این واژه به معنای ریز نقش است .
* واژه ی (miniature) را اروپائیان عموماً در مورد تک چهره های کوچکی که در سده ی هجدهم. م روی عاج با آبرنگ نقاشی می شد بکار می بردند.( در اینصورت گویا : از ریشه minuere به معنای کاستن و کوچک کردن مشتق شده است ( که در این صورت ، احتمالاً از کلمه ی لاتین ( miniare) یعنی رنگ کردن با سرنج ریشه گرفته است .
گام هشتم
نخستین پیشگامان شکل گیری مهندسی صنایع چه کسانی بوده اند ؟
با ظهور انقلاب صنعتی و پیشرفت چشمگیر دانش تکنولوژیکی بشر در قیاس با گذشته ، به تدریج مفاهیم نوینی در باب مدیریت و صنعت گشوده شد ؛ اگر چه در آن زمان هنوز مهندسی صنایع به زبان امروزین آن وجود نداشت اما ارائه دهندگان این نظریات را آغازین پژوهشگران علم مهندسی صنایع به شمار میآوریم . بی تردید پروسه تکامل مهندسی صنایع تا مرز کنونی آن مرهون تمامی این تلاشها و تفکرات است . با هم به مع
ابراهیم ادهم «رحمة اللهّ علیه» در وقت پادشاهی به شکار رفته بود. در پی آهویی تاخت تا چندان که از لشکر به کلّی جدا گشت و دور افتاد. اسب در عَرَق غَرق شده بود از خستگی. او هنوز می‌تاخت در آن بیابان. چون از حد گذشت، آهو به سخن درآمد و روی بازپس کرد که:« مَا خُلِقْتَ لِهذا،  تو را برای این نیافریده‌اند و از عدم جهت این موجود نگردانیده‌اند که مرا شکار کنی. خود مرا صید کرده گیر، تا چه شود؟» 
ابراهیم چون این را بشنید نعره‌ای زد و خود را از اسب درانداخت
پنج ماه از شروع خوندن جدی برای دستیاری میگذره و من برای اولین بار به سیزده ساعت رسیدم...سیزده ساعت دقیق با کرنومتر...
خسته ام...چشم درد...بدن درد...بی رمق...اما واقعا خوشحالم!

*باید به خودم تکونی بدم.اگر با وضعی که مردادماه رو شروع کردم ادامه بدم باید برای قبول شدن یک رشته ی ماژور دعا دعا کنم...اما من به خودم قول دادم که تکرار نشه...که یادم بیاد چه میخواستم و میخوام...
*آزمون ریه دادم و از بیست و پنج سوال یک غلط داشتم که اونهم یک سوال ساده بود که درست نخ
جلسه ی سومیه که با خواهرم میرفتم کلاس سوارکاری. اون میره تمرین میکنه و منم یه گوشه ی دنج  میشینم و نقاشی میکنم.
امروز یکی از کارایی که تازه شروع کرده بودم رو برده بودم. هم نقاشی میکردم هم نگاهی به اطراف و اسبها و بقیه آقایون و خانم هایی که اومده بودن واسه تیراندازی مینداختم.
مربی خواهرم یه آقا بود. شاید نظر اول کسی ببیندش فکر کنه شلخته س ولی از نظر من مرد جذاب و خوش هیکلیه. ازش خوشم میاد. وقتی نگاش میکنم یاد یکی از دوستان میفتم. البته کاشف بعمل ا
سلام دخترم
خوبی؟ من قرار نبود انقدر دیر به دیر برات بنویسم قرار بود از همه چی و همه‌ کاری برات بنویسم اما ببخش که بابات همیشه تو نوشتن لنگ می‌زد. این روزهای هفت ماهگیتم تموم شده و دلبریات تمومی نداره. هر کار جدیدی که می‌کنی من و مامانت از شدت ذوق فقط بغلت می‌کنیم و می‌چلونیمت :)
این روزها شدید درگیر کارم بابا. یادم بیاد یا نیاد این روزها شدیدترین و سخت‌ترین روزای کاری تا الانمو دارم می‌گذرونم نمی‌دونم بعدها که می‌خونی اینارو عمو شانجانی
شرح دعای روز هجدهم ماه رمضان

اللّهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ                          خدایا آگاهم نما در آن برای برکات سحرهایش

ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ                                   و روشن کن در آن دلم را به پرتو انوارش

وخُذْ بِکُلّ أعْضائی الی اتّباعِ آثارِهِ                         و بکار به همه اعضایم به پیروی آثارش

بِنورِکَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین                 
Shirazart.blog.ir 
* روشی که توماس بی ویک در انگلستان در اواخر سده ی هجدهم، از روش حکاکی چوب بسط و توسعه داد. در این روش حکاکی چوب بسط و توسعه داد. در این روش باسمه از یک قالب چوب محکم و با برش هایی در عرض رگه های چوب ( و نه در طول رگه ها) ساخته می شود .و سپس به شدت صیقل می خورد و با استفاده از قلم حکاکی یا دیگر ابزارهای با مقطع مختلف ( به جای چاقو و مغار) حکاکی و نقش برجسته می شود. بخش هایی از قالب نیز می تواند به سطحی کمی پایین تر کاهش پیدا کند تا بدین ترتیب مر
حالم خیلی گرفته است .... یعنی هر لحظه.....
لطفا نظر بدید ... بدون نظرای شما فکر میکنم که هیچ کس منتظر این کتاب نیست...
پ.ن1: فاصله پست گذاشتن من و نجلا جان (اگه نظر بذارید) تقریبا یک روزه 
پ.ن2:این پست تا زمان تکمیل فصل ویرایش میشود.
ادامه مطلب
یه سال گذشت. و این بچه پنج سالش تموم شد.
و تولدش هم افتاده روز تاسوعا.
مرسی که هنوز اینجا رو میخونین:)
این ایام رو به همتون تسلیت میگم. 
فرادرس یه سری لینک رایگان به عنوان نذری اموزشی گذاشته که فقط تا ساعت ۲۴ امشب وقت داره.خودمم الان فهمیدم. ایمیلتون رو وارد میکنید لینک دانلود براتون ایمیل میشه و تا یک ماه وقت دارید دانلود کنید اون مباحث رو(تا جایی که اطلاع دارم).
++این شبها اگر روضه و جایی رفتین ٫ من رو هم دعا کنین. 
++بعدا اضافه شد: امروز (نوزدهم
یه سال گذشت. و این بچه پنج سالش تموم شد.
و تولدش هم افتاده روز تاسوعا.
مرسی که هنوز اینجا رو میخونین:)
این ایام رو به همتون تسلیت میگم. 
فردادرس یه سری لینک رایگان به عنوان نذری اموزشی گذاشته که فقط تا ساعت ۲۴ امشب وقت داره.خودمم الان فهمیدم. ایمیلتون رو وارد میکنید لینک دانلود براتون ایمیل میشه و تا یک ماه وقت دارید دانلود کنید اون مباحث رو(تا جایی که اطلاع دارم).
++این شبها اگر روضه و جایی رفتین ٫ من رو هم دعا کنین. 
++بعدا اضافه شد: امروز (نوزدهم
به گزارش ایسنا؛ غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره تعطیلات سینماها در ایام شب های قدر و شهادت امام علی (ع) درون ماه مبارک رمضان بیان کرد: با توجه به آنکه حلول ماه میمون رمضان ۱۷ اردیبهشت ماه اعلام شد تاریخچه تعطیلی سینماهای بکلی کشور در ماه میمون رمضان بوسیله این شرح است: ثالث خردادماه (هجدهم رمضان و شب نوزدهم ماه فرخنده رمضان) و اولین شب عزت سینماهای بکلی کشور از ساعت ۱۸ تعطیل هستند. چهارم خردادماه (نوزدهم رمضان و روز ضربت خوردن ا
سلام علیکم
شهادت صادق آل محمد سلام الله علیهم اجمعین بر همگان تسلیت باد...
بابت تاخیر امروز صمیمانه عذر خواهی می کنم..
عارضم خدمت شما که یه سال یکی از رفقا اومد و گفت فلانی خواب دیدم یه نفر اومد به من و تو گفت اگه می خواهید برید کربلا، یه نذری برای امام صادق بکنید...خلاصه که یادت نره...
یادم رفت...
خودش یه نذری کرد و همون سال رفت کربلا...
روزی که می خواست بره گفت نذرت را به جا آوردی؟
گفتم کدوم نذر؟
گفت عجب...
تازه یادم افتاد
نمی دونم چی شد که گفتم 68 روز،
آدلف که یکی از شاهکارهای رومانتیک قرن هجدهم است،
از نگاه اول شخص « آدلف » روایت می شود
و با توجه به جهت گیری راوی در بیان رابطه و علل فراز و نشیب آن،
به نوعی یک خودکاوی روانشناسانه
و در این زمینه از متقدمین این عرصه محسوب می‌شود.
آدلف اثر بنژامن کنستان
اپیزود جدید پادکست گالینگور، "آدلف" رو می‌تونید در رسانه‌های زیر بشنوید:
Telegram
Anchor
Castbox
تقویم شیعه
نوزدهم رجب
مرگ معتمد عباسی لعنت الله علیه
در این روز در سال ۲۷۹ هجری قمری المعتمد علی الله احمد بن متوکل ملقب به معتمد به جهنم واصل شد. علت مرگ او این بود که در کنار نهری در حال عیش و نوش بود و در اثر نوشیدن زیاد شراب یا زهری که توسط پسر برادرش در شراب او ریخته بودند، شکمش ترکید. به قول دیگر او در هجدهم رجب به درک واصل شد.
معتمد در ۲۳ سال غصب خلافتش لذت و ملاهی را اختیار کرده بود و امورات مملکت به دست برادرش احمد موفق بود. بعد از او پسرش
برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ عرضه شده بود و دنباله‌ای مستقیم برای نسخه
Revelations به‌حساب می‌آید. یکی از مواردی که به‌وضوح قابل درک است، بهتر
شدن نورپردازی‌ها و جزئیات محیطی نسبت به نسخه‌ی اصلی است. همچنین بازی
Assassins Creed III Remastered روی پلی استیشن ۴ پرو، ایکس باکس وان ایکس و
کامپیوتر از رزولوشن ۴K و ویژگی HDR پشتیبانی می‌کند.
آن دسته از کاربرانی که موفق به‌تجربه‌ی بازی Assassin’s Creed III
نشده‌اند، نسخه‌ی ریمستر می‌تواند بهترین گزینه برای آن‌ها باش
   عکسهای تینا پاکروان در جشن سینما سینما
جدیدترین تصاویر تینا پاکروان در اولین جشن سینما سینما
اولین دوره جایزه آکادمی سینما سینما شامگاه هجدهم شهریور ماه در هتل پارسیان برگزار شد.
کیوان کثیریان دبیر جشنواره سینما سینما با اشاره به این که قرار شده
است که این جشن از سال آینده در فروردین ماه و قبل از جشن خانه سینما
برگزار شود .
در ادامه عکسهای تینا پاکروان را در این مراسم مشاهده می کنید .

قانون اول:اگر فکر می‌کنی کاری اشتباهه، انجامش ندهقانون دوم:در صحبت‌ها همیشه دقیقا همون چیزی رو بگو که منظورتهقانون سوم:هیچ‌وقت طوری زندگی نکن که سعی کنی همه رو از خودت راضی نگه‌ داری؛ هیچ وقتقانون چهارم:سعی کن هر روز یاد بگیری و دست از یادگرفتن بر نداریقانون پنجم:در صحبت با دیگران هیچ‌وقت راجع به خودت بد حرف نزنقانون ششم:هیچ‌وقت دست از تلاش برای رسیدن به رویاهات بر ندارقانون هفتم:سعی کن راحت نه بگی، از نه گفتن نترسقانون هشتم:از بله گفتن
منِ استعلائی [transcendental I]
درباره «من» یا «نفس،» از دوره یونان تاکنون، در مکاتب مختلف فلسفی، سخن به میان آمده است. افلاطون و ارسطو هر یک به معنایی قائل به تجرد نفس بودند. در فلسفه‌ی جدید، دکارت، در قرن هفدهم، قائل به سه جوهر شد، که یکی از آنها نفس است، یعنی نفس دارای وجود مستقل است. اهمیت نفس در فلسفه‌ی دکارت به اندازه‌ای است که دو جوهر دیگر، یعنی خدا و جسم، در مقام اثبات، از دل آن برون می‌آیند. در قرن هجدهم، هیوم (1776-1711م.) وجود جوهری «من» را به چ
دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

شب‌های ماه رمضان یکی پس از دیگری سپری شد و اکنون به شبی رسیده‌ایم که می‌تواند نقطه عطف زندگی هر کسی باشد. الهی در این شب‌های آسمانی طعم شیرینی بندگی را نصیبمان کن و تمام اعضا و وجودمان را به بندگی حضرتت معطوف دار و برترین‌ عنایتی که به خوبانت عرضه می‌کنی، بر ما نیز مقدر فرما که تنها تو می‌دانی آن نعمت و رحمت کدام است.شب وصل است و طی شد نامه هجرسلام فیه حتی مطلع الفجردر این روز تو را به زبان روزه‌دارانت می‌خ
  مراسم برترین‌های هجدهمین دوره لیگ برتر روز شنبه برگزار می‌شود.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم برترین‌های فوتبال ایران در لیگ هجدهم روز شنبه دوم شهریور در هتل اسپیناس تهران برگزار خواهد شد.انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

اعلام زمان آغاز بلیت فروشی الکترونیکی دیدار استقلال
Shirazart.blog.ir 
*بیگانه گرایی ، سبک و لباس متعلق به کشوری دیگر را معرفی و عرضه می کند ، که به واسطه ی غرابت و گیرایی اش ، با افسون و جاذبه در آمیخته است .بیگانه گرایی متاثر از ارتباط های بازرگانی رو به توسعه ، میان اروپا و خاور دور و هم چنین استفاده از سبکهای غیر بومی لباس در اجراهای محبوب و پر طرفدار تئاتر ، توانست منسوجات ، تزئینات سطحی ، الگو و ضمائم لباس های اروپایی مرسوم و باب روز سراسر سده ی هجدهم را به تسخیر خود در آورد. 
* مادام دو پمپادور (۶۴-
مرغ عشق با نام علمی Melopsittacus
undulatus ، پرنده ایست اهلی از راسته طوطی سانان که خواستگاه اصلی آن به
کشور استرالیا برمی گردد. در اواخر قرن هفدهم، هزاران قطعه از دسته های
وحشی این پرنده، در جنگل های استرالیا دیده شد و در اوایل قرن هجدهم توسط
جورج شامو که مدیر جانور شناسی موزه بریتانیا بود، وارد اروپا شد .  در
اواسط قرن هجدهم، یک زیست شناس به نام جان گولد به استرالیا آمد و چندین
قطعه از مرغ عشق را به انگلستان برد این پرنده بنام باجریگار در بین مردم
مشاوره دیجیتال مارکتینگ
روان‌شناسی علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعهٔ روان (ذهن)، فرایند ذهنی و رفتار در موجودات زنده می‌پردازد.[۱] به عبارت دیگر، روان‌شناسی به مباحث رفتار و فرایندهای روانی می‌پردازد. منظور از «رفتار»، کلیهٔ حرکات، اعمال و رفتار قابل مشاهدهٔ مستقیم و غیرمستقیم است؛ و منظور از مشاوره دیجیتال مارکتینگ«فرایندهای روانی»، مباحثی همانند احساس، ادراک، اندیشه (تفکر)، هوش، شخصیت، هیجان و انگیزش، حافظه و… ا
تاریخچه عمران
تاریخچه ی مهندسی عمران  به قرن هجدهم باز می‌گردد. در آن زمان مهندسی عمران در مقابل مهندسی طراحی  قرار داشت. اصطلاحی که به همه ی امور مهندسی که به مسایل ساخت و ساز بناهای دست ساز بشر باز می‌گشت. مانند سدها، ساختمان ها، پل‌ها و کانال‌ها گفته می‌شد. البته طی گذشت سال های متمادی و با پیشرفت علم و تخصصی شدن علوم، به مرور علوم مختلف، از جمله مکانیک Civil engineering جدا شده اما این اصطلاح هم چنان نام خود را برای عمران حفظ مهندسی کرد. در کشو
برنامه‌ی روانشناسم را پشت گوش انداختم و از روز هجدهم به بعد را ننوشتم. قرار بود وقتی که برنامه به روز بیستم رسید نوبت بعدی مراجعه را بگیرم. از روز هجدهم، یک ماه و یک روز گذشته و نمی‌دانم چرا اینقدر دست‌دست می‌کنم. دیروز تا ساعت 7 غروب حالم خوب بود. بعد غمگین شدم و همچنان به صورت بگیر نگیر ادامه دارد. نمی‌دانم که علتش چیست. در طول درمان که حالم بهتر شده بود با خودم می‌گفتم چه خوب می‌شود که همیشه همینطور شاداب و سر حال باشم. پیش خودم خیال کرده

ترس خارجی‌ها از نارضایتی مردم

برانکو و شفر بی تردید جزو بهترین خارجی های فوتبال ایران هستند که در میان هواداران پرسپولیس و استقلال محبوبیت زیادی کسب کرده اند. حتی برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه ای تاریخی عنوان کرد: «از زمانی که من به ایران آمده ام دربی ها جذاب تر شده اند.» اما دو پیروزی خفیف در لیگ هفدهم و یک تساوی بدون گل در بازی رفت لیگ هجدهم سبب شده تا هواداران حتی از تیم های های که تحت هدایت سرمربیان خارجی هستند نیز ناراضی باشند. حالا
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم   «رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی»   * ضرورت توجه و اهمیّت به هفتۀ ولایت   به مناسبت اینکه در آستانۀ فرارسیدن عید سعید غدیر و هفتۀ ولایت قرار داریم، در این جلسه، قدری راجع به ولایت مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی«سلام الله علیه» و آیات و روایات غدیر صحبت می کنیم.   هفتۀ ولایت -هجدهم تا بیست و چهارم ذی الحجه- هنوز به طور شایسته جا نیفتا
از هجدهم تیر دیگه تاریخ و روز و ساعت از دستم رفت، فقط آلارم تنظیم می کنم که یادم نره برم سر کار، ولی بازم تاریخ دستم نیست، خدا رو شکر لیست های کلاس ها خودشون تاریخ و تعداد دارن.
امشب یهو حواسم جمع شد و فهمیدم دو سه روزی هم از مرداد گذشته و حساب کتاب من میگه دقیقا الان هفده روزه نیستی. یاد خواب های نصفه نیمه و بیداری های مشترک این هفده روزمون افتادم. یاد تک تک لحظه هایی که لابه لای پست های همین وبلاگ بدون اینکه خودت بدونی هستی! هستی! ولی این بودن ا
محدودیت های آرماتور های پیچشی  و برشی تیر های عمیق
محدودیت های آرماتور های پیچشی:
محدودیت های آرماتور های پیچشی
محدود کردن مقاومت مشخصه آرماتور های پیچشی به کمتر از ۴۰۰ مگا پاسکال باعث کنترل و محدودیت عرض ترک های قطری می گردد .
خاموت های بسته و دورپیچ های پیچشی باید تا فاصله d از دور ترین تار فشاری در مقطع ادامه یافته و آرماتور های پیچشی مهار گردند .
مهار شدن مناسب خاموت های بسته باید از طریق قلاب های انتهایی قابل قبول تامین گردد .
باید تمام م
خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی (زاده ح. ۷۲۷ (قمری) – درگذشته ۷۹۲ (قمری))، معروف به لسان‌الغیب،ترجمان الاسرار ، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیا شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهاناست. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود
دارم تقلب می‌کنم که بتونم به‌روز بنویسم. بعد از دو تا روزنوشت سه‌تایی، این ده روز رو با یه پرشِ ویژه رد می‌‌کنم که جاموندگیِ خرداد رو جبران کنم و دوباره هر روز، متناسب با اتفاقات روز بنویسم.این روزها کمتر به گوشی‌م توجه می‌کنم و محدودتر از همیشه میام سراغ شبکه‌های اجتماعی. تلگرام که به لطفِ محدودیت‌هایی که روی سرورهاش اعمال کردن، اصلاً باز نمیشه که بخوای بیشتر یا کمتر بری سراغش. از اینستاگرام زده شدم؛ و توییتر رو هم اونقدر نامنظم و جست
  تماشاگران بدون بلیت به ورزشگاه ها نروند زیرا هیچ بلیتی در ورزشگاه های فوتبال فروخته نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مسابقات
نوزدهمین دوره لیگ برتر از امروز عصر آغاز می شود و فدراسیون فوتبال و
سازمان لیگ با همکاری هیات های فوتبال استان ها و باشگاه ها تلاش کرد وضعیت
ورزشگاه ها نسبت به گذشته مطلوب تر و بهتر شود. تاکید برایجاد الزامات
ایمنی و امنیتی در ورزشگاه
دانلود رایگان سریال ترکی Tek yurek با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی
قسمت 17 زبان اصلی + قسمت 17 زیرنویس فارسی چسبیده اضافه شد
تیزر و پیش نمایش قسمت هجدهم یکدل اضافه شد
Free Download Turkish Tek yurek FullHD1080P
نام سریال : Tek yurek
ژانر : درام، ماجرایی
زیرنویس فارسی : چسبیده به ویدئو + جداگانه Idx – Subمحصول : 2019 میلادیشبکه پخش : star tvروز های پخش : پنج شنبه ها ساعت۲۱:۳۰ از کانال FOX ترکیهکارگردان :  Mehmet Ada Öztekinنویسندگان : Ahmet Kayımtuستارگان : Tayanç Ayaydin, Vildan Atasever, Hilmicem Intepeخلاصه داستان : یک
سلامی با ذوق فراوان و لبریز از سپاس از خالق یکتا
امروز سه شنبه 98/2/17 و اول ماه مبارک رمضان سالروز ولادت طاهاست.
طاهایم ، پسرم ، دلبندم تولدت مبارک.
ان شاءالله که سالیان سال با موفقیت پشت سر بگذاری.
از دیروز من و همسرم در تکاپوی برگزاری یک جشن تولد برای فرزندمان هستیم و چون مصادف شده با ماه رمضان مهمانان به صرف افطار دعوت شده اند.
پختن کیک تولد و ژله و تزئینات اتاق را دیروز انجام داده ایم . برای افطار هم خورش قیمه در نظر گرفته ایم و چون باتوجه به ک
عید الله الاعظم الغدیر، روز صلوات و برائت و روزه
شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است:
٣ ـ وعنه عن علی بن إبراهیم عن أبیه عن القاسم بن یحیى عن جده الحسن بن راشد عن ابی عبد الله علیه‌السلام قال : قلت له : جعلت فداك للمسلمین عیدغیر العیدین؟ قال : نعم یا حسن اعظمهما وأشرفهما قال : قلت وأی یوم هو؟ قال : هو یوم نصب أمیر المؤمنین علیه‌السلام فیه علما للناس ، فقلت : جعلت فداك وما ینبغی لنا أن نصنع فیه؟ قال : تصومه یا حسن وتكثر فیه الصلاة على محمد وآله
امروز توی خانه اندیشمندان علوم انسانی، به همت بچه‌های این مجموعه، فیلم #خانه_پدری ساخته جنجالی کیانوش عیاری رو دیدم.
باید بگم از نظر فیلمنامه و روایت، همونطور که حسین خان معززی‎نیا گفتن، میشه فیلم رو بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران دونست. هرچند در نقطه‌ی مقابلِ طراحی صحنه فوق‌العاده‌ی کار، بازی‌ها چنگی به دل نمی‌زدن و گاه، حرص مخاطب رو هم درمیارن.
اما یه مسئله موقع دیدن فیلم توی ذهنم می‌چرخید و همش دنبال جوابش بودم. اینکه جدا از خشونتِ
پست قبل دلنوشته ای بود که سالها پیش نوشته بودم و در وبلاگ شام آخر منتشر شده بود، بین همه شعرها و دلنوشته هایی که اغلب تو اون فضای مجازی بدون داشتن حق کپی رایت منتشر و خوانده می شد. پیدا شدن دوباره دلنوشته ی پله باعث شد تا دوباره به موضوع حق کپی رایت توجه کنم، و بیش از پیش باور کنم که در این سرای بی کسی، کسی حق کپی رایت رعایت نمی کند!
جناب شاعر، گروس عبدالملکیان رو حتما می شناسید، با اشعار و نوشته های زیبایی که به سبب معروفیت و حضور ایشان در نشر چ
دانلود آزمون آزمایشی ۵ بهمن ۹۷
دانلود آزمون آزمایشی ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ (به تفکیک برگزار کننده)
آزمون آزمایشی ۵ بهمن ماه ۹۷ قلم چی و گاج و گزینه دو
در هر آزمونی به خصوص آزمون سراسری آشنایی با نحوه طرح سوال می‎تواند
کمک شایانی را به داوطلبان کنکور نماید. موسسات آموزشی با اطلاع از این
موضوع به صورت دوره‎ای اقدام به برگزاری آزمون‎هایی می نمایند که خود همین
مسئله می تواند کمک شایانی را به داوطلب نماید. اما از آنجایی که داوطلبان
امکان حضور در تما
مجموعه تلویزیونی «گاندو» به کارگردانی «جواد افشار» سریال شبانه شبکه سه است که از هجدهم خردادماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن رفته است. این سریال به جهت نوع ورود به مسائل امنیتی کشورمان که کمتر با پرده‌پوشی‌های سریال‌های مشابه خود همراه است، مورد توجه قرار گرفته و خیلی زود توانست در کنداکتور شبکه سه سیما جای خود را میان مخاطبان باز کند.
این سریال روایت مقابله نیروهای امنیتی با خطرات این حوزه است که با چالش آقازادگی، فساد اقتصادی همراه شده اس
در این مطلب به معرفی و دانلود کتاب های چشم هایش اثر فاخر علوی و کتاب مرگ و دیگر هیچ اثر عباس کیا رستمی همچنین کتاب  موسولینی و فاشیسم را برای دانلود کردن کتاب معرفی میکنیم.
دانلود کتاب چشم هایش
کتاب نادر ( چشم‌هایش ( اثر دارای اسم و رسم بزرگ علوی میباشد که در سال
۱۳۳۱خورشیدی منتشر شد . کتاب چشم‌هایش به نظر گونه داستان‌نگاری زیاد
اختصاصی است . در‌این کتاب بزرگ علوی یک روایت واحد را در نیز شکسته و
تکه‌های آن را به صورت دور از هم آورده است . مخ
سلام هیک عزیزم
حالت چه‌طور است؟
اوضاع بر وفق مراد می‌گذرد؟
من خوبم، خدا را شکر. سفر هم خوب است، بد نمی‌گذرد. خلاصه ملالی نیست جز دوری شما. 
الان از چند خیابان آن‌طرف‌تر از حرم امام رضا برایت می‌نویسم. اولین سفری‌ست که با میل خودم پا شده‌ام و رفته‌ام حرم. دیشب می‌خواستیم بمانیم، اجازه ندادند. من که می‌دانم امشب هم نمی‌مانیم، همه‌ش وعده‌های الکی. مثل وعده‌های قبل از انتخابات ریاست جمهوری. 
خیلی دعا کردم هیک. راستش نمی‌دانم واقعا دعا ک
عید الله الاعظم الغدیر، روز صلوات و برائت و روزه

شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ ٣ ـ وعنه عن علی بن إبراهیم عن أبیه عن القاسم بن یحیى عن جده الحسن بن راشد عن ابی عبد الله علیه‌السلام قال : قلت له : جعلت فداک للمسلمین عیدغیر العیدین؟ قال : نعم یا حسن اعظمهما وأشرفهما قال : قلت وأی یوم هو؟ قال : هو یوم نصب أمیر المؤمنین علیه‌السلام فیه علما للناس ، فقلت : جعلت فداک وما ینبغی لنا أن نصنع فیه؟ قال : تصومه یا حسن وتکثر فیه الصلاة على محم
وهابیت و اعتقادات وهابیون

وهابیت چیست و از کجا آمده ؟

خشونت و
تکفیر برجسته ترین ویژگی تاریخی جریان وهابی بوده است. وهابیت الهام‌بخش
بسیاری از جنبش‌های مذهبی جهان اسلام از هند و سوماترا تا سودان و شمال
آفریقا بوده‌است و بر جنبش طالبان در افغانستان و برخی جنبش‌های اسلامی
دیگر قرن بیستم هم تأثیر گذاشته‌است.
اهل سنت به چهار شاخه اصلی حنفی، حنبلی،
شافعی و مالکی تقسیم می‌شوند که به مرور زمان برخی از این شاخه ها به ده‌ها
ز
خیابان های مسکو

اگر در سفر به روسیه بخواهید تجربه‌ای بسیار متفاوت را رقم بزنید، باید حتماً با پای پیاده در خیابان‌های معروف شهرهایش گردش کنید.
برای آنکه دنیای افسونگر و جادویی گذشته مسکو را در کنار قسمت‌های پیشرفته‌اش تجربه کنید، باید با چشم خود و با پیاد‌ه‌روی در خیابان‌های معروفش با روح حاکم بر آن آشنا شوید. پیشنهاد می‌کنیم از خیابان‌های حوالی جاذبه‌های معروف مرکز شهر شروع کنید و خاطراتی تکرار نشدنی را برای خود بسازید. برای آشنا
دامنۀ جهان

7226

متن نقلی: «صندوق بین‌المللی پول در گزارشی، به جمعیت کشورهای جهان، پرجمعیت‌ترین‌های آنها و سهمی که هرکدام از این کشورها از کل جمعیت جهان دارند اشاره کرده است. در این رتبه‌بندی چین با در اختیار داشتن حدود ۱۹ درصد جمعیت کل جهان در رتبه نخست است و هند و آمریکا در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ایران با بیش از ۸۲ میلیون نفر جمعیت در رتبه هجدهم ایستاده است. (منبع)

تصویر پرجمعیت‌ترین‌ کشورهای جهان در سال 2019 میلادی، 1398 هجری خورشیدی

فرارسیدن عید غدیر خم
مجموعه‌ای از متن عید غدیر برای تبریک عید غدیر خم؛ با استفاده از شعرهای کوتاه و متن تبریک عید غدیر می‌توانید عید را به دوستانتان تبریک بگویید.
در روز هجدهم ذیحجه خداوند با برگزیدن علی (ع) به جانشینی پیامبر و ولایت بر مومنان دین را کامل و نعمت را بر بندگان تمام کرد و دین در قامت غدیر غم متجلی شد. عید غدیر یکی از اعیاد گرامی مسلمانان و به خصوص شیعیان حضرت علی (ع) می‌باشد که بنا بر روایات عید اکبری است که گناهان شیعیان (ت
دانلود رایگان کتاب مسئله اسپینوزا pdf اثر اروین د‌ یالوم
کتاب نایاب “ مسئله اسپینوزا ” پژوهشی ارزنده از دکتر اروین د.یالوم می‌باشد. کتاب مسئله اسپینوزا اثری روان‌کاوانه و در عین‌حال فلسفی، بر نگرش و تفکر فیلسوف بزرگ، اسپینوزا می‌باشد.
دانلود کتاب مسئله اسپینوزا را به دانشجویان و پژوهشگران فلسفه توصیه می‌کنیم.
سال‌هاست
که می‌خواستم در مورد این متفکر دلیر قرن هفده بنویسم. او در جهان بسیار
تنها بود – بدون خانواده، بدون عضویت در جامع

صوت سخنرانیِ رمضانی رهبر انقلاب در سال۵۳ در مسجد امام حسن مجتبیعلیه‌السلام مشهد مقدس 

•  جلسه اول       حجم: 6 مگابایت     مدت: 14 دقیقه

•  جلسه دوم     حجم: 6 مگابایت      مدت: 14 دقیقه

• جلسه سوم      حجم: 5 مگابایت     مدت: 11 دقیقه

• جلسه چهارم     حجم: 6 مگابایت     مدت: 14 دقیقه 
• جلسه پنجم    حجم: 6 مگابایت     مدت: 14 دقیقه 
• جلسه ششم    حجم: 5 مگابایت   مدت: 12 دقیقه 
• جلسه هفتم     حجم: 4 مگابایت     مدت: 9 دقیقه 
• جلسه هشتم    
دانلود فیلم گردنبند سبز با دوبله فارسی The Jade Pendant 2017 WEB-DL
فیلم سینمایی گردنبند سبز ۲۰۱۷ با کیفیت 1080p & 720p & 480p
برنده 5 جایزه و نامزد 9 جایزه دیگر
نام فیلم: گردنبند سبز – The Jade Pendant | ژانر: درام، تاریخی، وسترن | تاریخ انتشار: 2017
زبان: دوبله فارسی + انگلیسی | مـدت زمان: 01:46:51 | زیرنویس فارسی: نـدارد
حجم: 1.9 گیگابایت + 976 مگابایت + 508 مگابایت | امتیاز: 5.6 از 10
خلاصه داستان:
این فیلم که بر اساس یک رویداد واقعی ساخته شده، یک تراژدی عاشقانه از ۱۸ مهاجر چینی ز
امسال از بین فیلم‌های اکران نوروزی، جز زندانی ها که حتی اگر مجبورم کنند، نمی‌بینمش و  پیشونی سفید که به خاطر عدم علاقه به ژانر کودک نخواهم دید؛ بقیه فیلم‌ها رو دیدم. امشب می‌خوام برای سه‌شنبه‌های نیم‌بهاتون فیلم پیشنهاد بدم. (با توجه به گرونی بلیت سینما، انتظار می‌ره سه‌شنبه‌های شلوغ‌تری داشته باشیم و لازم میشه که دوشنبه از سینماتیکت بلیت فیلم مدنظرتون رو تهیه کنید.) متری شیش و نیم به نظرم با اختلاف بهترین فیلم اکران نوروزی‌ه. جذا
هر کسی را که به یاری سروکار افتاده ست
          فاش میگوید و از گفته خود دلشاد است
                       یار دریا دل دریا نفس دریا دست
                          دوش بردند شهیدان تو را بالادست

رکاب ۱۸(آقا)

دور خودم می چرخم. به خودم می پیچم. می سوزم. خودم را می خورم. موهایم را چنگ می زنم. دکمه بالای پیراهنم را باز می کنم. کف دستم را به صورتم فشار می دهم. دلم در هم می پیچد. می سوزم. همه وجودم می سوزد. قلبم تیر می کشد.می دانستم با بی شرف هایی طرف هستیم که تخصص
چشامو باز
کردم...

نزدیکای ظهر
رسیدیم خونه و منم از خستگی خوابیدم

ساعتو نگاه
کردم، عقربه ها 4 رو نشون میداد

از اتاق اومدم
بیرون و رفتم پایین، بابا و سورن خونه نبودن، مامانم تو آشپزخونه بود، رفتم پیشش

مامان: بیا
بشین ناهارو واست گرم کنم، هیچی نخوردی

من: نه مامان
گرسنه نیستم
ادامه مطلب
توضیحات فایل
کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل تست های کتاب ICDL (سطح دو) اثر مهندس سبز علی گل و مهندس سید علی موسوی با فرمت pdf در ۷۸ صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
نگاهی مختصر بر کتاب:
این کتاب در ۲۵ فصل و مکمل کتاب سطح یک ICDL واژه پرداز ، صفحه گسترده ، استفاده از پایگاه داده (Word ، Exel ، Accsses ، power point) پرداخته
کتاب ICDL سطح دو, منبعی جامع و مفید برای کلیه دانش پذیران و شرکت کنندگان آزمون ICDL
از دیروز من و همسرم در تکاپوی برگزاری یک جشن تولد برای فرزندمان هستیم و چون مصادف شده با ماه رمضان مهمانان به صرف افطار دعوت شده اند.
پختن کیک تولد و ژله و تزئینات اتاق را دیروز انجام داده ایم . برای افطار هم خورش قیمه در نظر گرفته ایم و چون باتوجه به ک
روزایی که پیشم نبود و میرفت مأموریت،
واقعاً دوریش واسم سخت بود
وقتمو با درس و دانشگاه پر میکردم
با دوستام میرفتم بیرون...
قرآن میخوندم...
خبر شهادتشو که شنیدم
خیلی ناراحت شدم
تو قسمتی از وصیت نامه ش نوشته بود:
"زیبای منخدانگهدار..."
اوج احساسات و محبتش بود
بیقرار بودم حالم خیلی بد بود
هر شب با خدا حرف میزدم
التماس میکردم که خوابشو ببینم که ازش بپرسم...
چرا رفت و تنهام گذاشت؟؟
با حضرت زینب سلام الله علیها حرف میزدم رو به خدا کردم
و گفتم: "خدایا... را
وقتی شوستاکوویچ سمفونی پنجم خود را تصنیف کرد محیط و ذوق موسیقی در روسیه دگرگون شده بود. دیگر نمی شد با زیرکی به سوی موسیقی آرام و مودب و بی آزار قرن هجدهم گریز زد و روی آورد. در این زمان از موسیقی انتظار داشتند که به عنوان حربه و نیروی سیاسی به کار رود. ادامه مطلب ...

ادامه مطلب
توسعه سیاسی :
     توسعه سیاسی به
دلیل چند بعدی ، جامع و کیفی بودن آن پیچیده ترین سطح توسعه یک جامعه است .
به خاطر تابع بودن توسعه اقتصادی نسبت به توسعه سیاسی با
توجه به شرایط و تحولات بین المللی ، تا زمانی که وضعیت عمومی و تکلیف توسعه سیاسی
در قالب یک جامعه حل و فصل نشود ، ابعاد دیگر توسعه به صورت کیفی ، تکاملی و
موفقیت آمیز محقق نخواهد شد . ( 90ص  – عقلانیت و
توسعه )
   تاریخچه نظریه‌پردازی
پیرامون توسعه سیاسی به معنای دموکراسی به یونان باستا
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_هجدهم
.
- چرا اون کار رو کردین؟
- کدوم کار
- چرا قفسه رو گرفتین؟
- شما جای خواهر من اگه خواهر منم جای شما بود حتما برادرتون چنین کاری می کرد
- من برادری ندارم یعنی هیچ کسی رو ندارم
حرفش رو خورد و یه عذر خواهی کرد
- عذر خوتهی لازم نیست
- ولی لطفا این رو بخورید
تشکر کردم و ازش خواستم لیوان رو بگیرم که یک پسر سر رسید
تیپ اونم بسیجی بود
با این صحنه که مواجه شد پوزخندی به آقای سرافراز زد و نگاهی به من انداخت
- شما هم برادر
خیر باشه ف
صحیفه سجادیه مجموعه دعاهای نقل شده از امام سجاد علیه السلام است.تعداد دعاها ۵۴ است.
فهرست این دعاها عبارتند از:

۱.حمد الهی۲.درود بر پیامبر۳.فرشتگان مُقرّب ۴.پیروان پیامبران ۵.خویشتن و دوستان۶.صبح و شام۷.بلا و سختی۸.اخلاق ناپسند۹.طلب آمرزش۱۰.پناه‌بردن به خدا۱۱.عاقبت به خیری۱۲.اعتراف و توبه۱۳.طلب حاجت۱۴.دادخواهی از ستم۱۵.هنگام بیماری۱۶.طلب آمرزش۱۷.شر شیطان۱۸.دفع بلا۱۹.طلب باران۲۰.مکارم الاخلاق۲۱.اندوه از خطا۲۲.هنگام سختی۲۳.تندرستی۲۴.پدر
بسم الله الرحمن الرحیم

بخش دوم: اثبات از طریق احادیث
برای اثبات خلافت و ولایت ائمه طاهرین علیهم السلام، اخبار متواتر بین فریقین و شمه‌ای از اخبار در ذکر و تصریح به خلافت ائمه معصومین و بعضی از فضائل و مناقب آن عزیزان بیان می‌شود:

۱ ـ حدیث غدیرخم
روایت غدیر از اخبار متواتر است که پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله بعد از قرائت از وظایف حجه‌الوداع درمحل غدیر خم در روز هجدهم ذی الحجه سال دهم هجری فرمان از طرف خداوند متعال مبنی بر اینکه ای
گزینه نهایی خط حمله استقلال مشخص شد
بالاخره بعد از حرف و حدیث‌های فراوان استقلال توانست مهاجم مورد نظر سرمربی این تیم را مشخص کند و به نظر می‌رسد یک مهاجم انگلیسی با این باشگاه به توافق رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، گری هوپر مهاجم 31 ساله انگلیسی بازیکنی است که برای پیوستن به استقلال با این باشگاه به توافق نهایی رسیده است. بازیکنی که در این سال‌ها در تیم‌های مهمی بازی کرده و اتفاقا آمار گلزنی خوبی هم به ثبت رسانده است.

هوپر از سال 2010 تا
هجدهم اسفند 1375 مقام معظم رهبری در شهر اهواز به سخنان مهمی درباره
گذشته و آینده کشور در عصر انقلاب اسلامی پرداخت. ایشان سه مرحله انقلاب، دفاع
مقدس و سازندگی را از مراحل موفق و طی شده کشور قلمداد نمود و درباره مرحله بعدی
انقلاب این گونه بیان داشت:
"اما قدم چهارمی که وجود دارد، نوسازی معنوی ایران است؛ یعنی
استقرار عدالت اجتماعی به معنای کامل. البته این قدم چهارم هم برداشته شده است؛
منتها باید روز به روز شتاب بیشتری پیدا کند. در یک نظام اجتماعی،
دانلود فیلم هندی Manikarnika 2019

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

نام فارسی فیلم : مانیکارنیکا (Manikarnika)
زبان : زبان اصلی (هندی)
کیفیت : BluRay 720p / BluRay 1080p
ژانر : اکشن , بیوگرافی , تاریخی , جنگی
حجم : 1120 مگابایت / 2170 مگابایت
کارگردان : Krish Jagarlamudi, Kangana Ranaut
ستارگان : Kangana Ranaut, Atul Kulkarni, Ankita Lokhande, Suresh Oberoi
: 7.2
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : مانیکارنیکا
، فیلمی اکشن و جنگی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی کریش جاگارلام
دانلود فیلم هندی Manikarnika 2019

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

نام فارسی فیلم : مانیکارنیکا (Manikarnika)
زبان : زبان اصلی (هندی)
کیفیت : BluRay 720p / BluRay 1080p
ژانر : اکشن , بیوگرافی , تاریخی , جنگی
حجم : 1120 مگابایت / 2170 مگابایت
کارگردان : Krish Jagarlamudi, Kangana Ranaut
ستارگان : Kangana Ranaut, Atul Kulkarni, Ankita Lokhande, Suresh Oberoi
: 7.2
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : مانیکارنیکا
، فیلمی اکشن و جنگی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی کریش جاگارلام
 پاسخ به سئوالات پراکنده:
س - شما خودتان به اعتراف خودتان در همه امور زندگی یک شکست خورده کاملی. پس چگونه می توانی راه سعادت و پیروزی را به دیگران نشان دهی و هدایتشان کنی؟
ج- من یک شکست خورده کاملم زیرا برای خودم در این دنیا هیچ نخواسته ام. من راهی را برگزیدم که شکست آنرا در این دنیا برای شخص خودم پیشاپیش می دیدم و انتخاب کردم چون دیدم در همه خواسته های دنیوی خود پیروز هستم لذا دست از همه امیال شخصی و دنیوی خود کشیدم و زندگی برتری را گزیدم که می
دانلود فیلم Peterloo 2018
ژانر: تاریخی ، درامکارگردان: Mike Leighستارگان: Maxine Peake, Pearce Quigley, Rory Kinnearمحصول کشور: انگلیسسال انتشار: ۲۰۱۸امتیاز: ۶٫۵ از ۱۰مدت زمان: ۱۵۴ دقیقهخلاصه داستان: داستان این فیلم در اوایل قرن هجدهم میلادی اتفاق می‎افتد و درباره‎ی فاجعه‎ی پیترلو می‎باشد که در شهر منچستر رخ داد و حدود پانزده تا بیست نفر کشته شدند و صدها تن دیگر زخمی گردیدند و…

دانلود با زیرنویس چسبیده فارسی 
 کیفیت ۴۸۰   |   کیفیت ۷۲۰
  قرارداد دو بازیکن تیم پدیده شهرخودرو با این باشگاه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی شهرخودرو خراسان، مدیریت این باشگاه در ادامه فعالیت خود در نقل و انتقالات تابستانی 98، موفق شد پس از مذاکراتی طولانی، قرارداد سعید صادقی، عنصر هجومی و علی نعمتی، مدافع جوان خود را به مدت سه و چهار سال دیگر تمدید کند. بدین ترتیب این دو بازیکن علی‌رغم پیشنهادات فراوانی
مادرید پایتخت سرزنده و پرجنب و جوش اسپانیا که تلفیقی از بافت تاریخی و قدیمی و مدرن می‌باشد. این شهر پر انرژی به موسیقی، تاریخ و فوتبال شهرت دارد. اگر عاشق موسیقی و شب زنده داری در شهری تاریخی هستید، مادرید بهترین مقصدی است که می توانید با خرید بلیط هواپیما به آن سفر کنید. بی شک موزه‌های بی نظیر و گالری‌ها، غذاهای لذیذ، فستیوال‌ها و زندگی شهری مادرید انگیزه رزرو بلیط هواپیما به مقصد این شهر را در هر فردی ایجاد می‌کند. در این شهر جاذبه‌های
دانلود رایگان فصل پنجم انیمیشن زیبای بره ناقلا Shaun the Sheep S05 2016
Shaun the Sheep S05 2016 به زبان اصلی با کیفیت عالی 720p HDTV
“دانلود انیمیشن سریالی بره ناقلا همراه با لینک مستقیم”
“قسمت 20 (آخر) فصل 5 اضافه شد”

نام سریال: بره ناقلا | ژانر فیلم: انیمیشن، کمدی، خانوادگی | تاریخ انتشار فصل پنجم: سال2016
زبان فیلم: صامت (بی کلام) | زیرنویس فارسی: ندارد | مدت زمان هر قسمت: 7 دقیقه
کیفیت: HDTV | حجم هر قسمت: 80 مگابایت | امتیاز فیلم: 8.3 از 10
خلاصه داستان:انیمیشن سریالی بره ناقل
هر گل نماد چیست؟
گل ها سمبل زیبایی هستند و نشان دهنده احساسات و عواطف انسان در شرایط مختلف . هدیه دادن گل برای هدیه گیرنده احساس خوشایندی را به وجود می آورد که به طور معمول نشانه علاقه و صمیمیت هدیه دهنده محسوب می گردد. اما هر کدام از گل ها معنا و مفهوم متفاوتی دارند و رنگ های آنها هر کدام یک معنی خاص را دارد . انسان ها، سال های زیادی است که جذب گل ها٬ زیبایی آن ها و رنگ و بوی آن ها شده اند. انسان ها روزانه هزاران گل به یکدیگر هدیه می دهند. معانی گل
امین را از نوروز 96 شناختم. قبل تر ها هم اسمش را شنیده بودم اما برایم مانند همه دیگر شهدایی بود که فقط یک نام و شاید گاهی عکسی بر روی یک بنر بود. شهید امین کریمی یکی از شهدای مدافع حرم آذربایجان بود، عکسش را هم زیاد دیده بودم در مراسم های مختلف.اما هیچ کدام مانند مستند ملازمان حرم او را به من معرفی نکرد. عید بود خانه پر از مهمان بود. شبکه خبر مستند ملازمان حرم را پخش می کرد مستندی که خانم دکتر پیرانی همسر شهید رضایی نژاد و مادر آرمیتا با همسران شه
مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی
جهت مشاهده و دانلود فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید
دانلود مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی

هویت و اختلال هویت جنسی ۲. نقش جنسی ۳. نقش آموزی جنسی ۳. عوامل اجتماعی و روان شناختی ۱۱. فرضیات روانکاوی مطرح شده ۱۱. اختلال هویت جنسی و سبک های ...مبانی نظری وپیشینه تحقیق هویت و اختلال هویت جنسی مبانی نظری وپیشینه تحقیق هویت و اختلال هویت جنسی. مبانی نظری هویت و اختلال هویت جنسی. مفهوم هویت در نظر روان شناسان، ج
در قرن ۱۸ با ساخت ادکلن (Eau de cologne) انقلابی در صنعت عطر سازی به وقوع پیوست. قرن ها پیش از این، عطر به عنوان ماده ای برای خوشبو کردن محیط در مراسم مذهبی مصریان سوزانده می شد. در آن زمان استفاده از این مواد خوشبو تنها به آیین ها و تشریفات مذهبی اختصاص داشتند اما به تدریج از این مواد برای ساختن پماد جهت تسکین و درمان زخم های پوستی نیز استفاده شد. ادکلن که در آن زمان ترکیبی بود از گیاهان رزماری، نارنج و لیمو موارد استفاده فراوانی داشت؛ از آن جمله می
شنبه هجدهم دی ۱۳۹۵ ساعت 18:31

انگار ذره ای ترس در وجودش نبود ، بدن ورزیده ای داشت ؛ باز هم در عملیات کربلای 5  رشادت
هایش در تاریخ ماندگار شد ؛ در حالی که ضد هوایی نیروهای عراقی نیروهای
اسلام را به رگبار گرفته بود ناگهان «علی» مانند یک صاعقه از جا بلند شد و
با شلیک اولین گلوله یک قبضه را منهدم کرد با اینکه عراقی ها او را زخمی
کردند 3 گلوله دیگر هم شلیک کرد و قبضه دوم عراقی ها را از کار انداخت و
سپس ...
 ( به نقل از حسین عرب)

ن
نزول آیه اکمال بعد از قضیه غدیرخم و بیعت عمر با امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت)

خداوند در آیه سوم سوره مائده می‌فرماید: «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتی‏ وَرَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دینا.» (امروز، دین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را به عنوان آیین (جاودان) شما پذیرفتم‏.) روایاتی در منابع اهل تسنن با سند صحیح وجود دارد و نشان می‌دهد که این آیه بعد از اتمام خطبه
پاورپوینت درس بیست و چهارم مطالعات اجتماعی پایه هفتم: دانش و هنر در ایران باستان فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptتعداد صفحات: 31حجم فایل: 9849قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:نوع فایل: power pointفرمت فایل: ppt and pptxقابل ویرایش 31 اسلایداین پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عز
احتمالا وقتی در تک جین آستین سرچ می کنید، به اطلاعات یکسانی می رسید. اطلاعاتی که در همگی صفحات وب، تکرار شده اند. ولی واقعا علت محبوبیت جین آستین و حضور بی وفقه او هنگام دو قرن اخیر، در بازار پراکندن چیست؟ با این پرونده همراه باشید تا با زیروبم عمر و آثار جین آستین آشنا شوید. حتما بخوانید:شناساندن تاریخ غلبه یک زن؛ راهنمای زنان برای داشتن زندگی ایده آلکتاب برگ ریزان فصل آخر سال است؛ روایت زنانگی ها و دغدغه های سه زنکتاب دروغ های کوچک بزرگ؛
چند روزی می شه که این کتابِ خاص رو خوندم. می خواستم فیلمش رو هم ببینم بعد راجع بهش بنویسم اما دیدم اینجوری نمی شه چون فیلمش رو معلوم نیست کی بتونم ببینم. این سومین کتابیه که از پاتریک زوسکیندِ آلمانی خوندم. کبوتر و سرگذشت آقای زومرش رو مدت ها پیش زمانی که دنبال همین عطرش بودم، پیدا کردم و اونا هم کتابهای خوبی بودند. تو قسمت معرفی کتابها، اگه خواستید می تونید پیداشون بکنید. کتاب عطر هم مثل کبوتر توی لیست هزار و یک کتابیه که باید پیش از مرگ خوند.

در مقابل دیدگاه تولستوی، که هنر را تلاشی برای ترویج ارزش های اخلاقی و اجتماعی می داند، گروهی (مدافعان مکتب هنر برای هنر») قرار می گیرند که اعتقاد دارند این تعریف، هنر چیست؟» نیست؛ بلکه تعریف هنر چه باید باشد؟» است. از نظر آنها به هنر، تنها نباید از دید وسیله ای برای انتقال ارزش های اجتماعی نگاه کرد و چه بسا آثار هنری ای که هیچ ارزش اجتماعی یا اخلاقی را تبلیغ نمی کنند و یا حتّی در مقابل ارزش های اجتماعی، به پا می خیزند و در عین حال، از نظر هنر
بازدهی یک آگهی به عوامل بسیاری بستگی دارد. عواملی مثل
محصول یا خدمات، قیمت کالا یا خدمات، مکان و موقعیت فروشگاه یا مرکز خدمات و
ترویج: (4P بازاریابی)، تیتر (خیلی مهم) و متن مناسب و ترغیب کننده و...
اما یکی از مهم ترین فاکتورهای بازدهی آگهی تکرار در آن
است؛ به طوری که زمانی که مخاطب به خدمات یا کالای تبلیغ شده نیاز پیدا کند، مرکز
خدمات یا فروشگاه X
که تبلیغات پی در پی داشته است جزو اولین گزینه‌های او می شود.
اما داستان یک آگهی در تکرار چگونه پیش می
توضیحات فایل:
دانلود خلاصه کتاب برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات دکتر شیر محمدی
دانشجویان و کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه خلاصه کتاب برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات دکتر علی حاج شیر محمدی می باشد که با فرمت پاورپوینت در ۱۴۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است.
خلاصه کتاب برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات دکتر علی حاج شیر محمدی شامل ۲۴ فصل با عناوین زیر میباشد:
فصل اول :مدیریت فنی (حفاظت فنی،تروتکنولوژی)
فصل دوم :شرایط فعلی نگهداری وتع
پاورپوینت آشنایی با اصول روابط عمومی نوین فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: PPTXتعداد صفحات: 39حجم فایل: 511قیمت: 14900 تومانبخشی از متن:توضیحات:فایل پاورپوینت آشنایی با اصول روابط عمومی نوین. این فایل در ارتباط با روابط عمومی تهیه شده است ، در حجم 39 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:افکار عمومی برای نخستین بار در قرن هجدهم میلادی معنا و مفهوم امروز خود را به دست آورد. برای نخستین بار سیسرون سیاستمدار رومی که در سال 51 قبل از میلاد مسیح در سیسیل ا
شب هیژدهمیه که ناکجای عزیزم و احتمالا تا آخرِ همین هفته میمونم.
میتونستم کارامو زود انجام بدمو سه شنبه ی هفته ی پیش برم، ولی دوس نداشتم برم و کارا رو کش دادم.
امروز صبح هوا گرم و آفتابی بود، ظهرم گرم و آفتابی، یهو ابرایی که بودن بارون شدن و کم کم ابرا زیاد شدن و یکی دو ساعت بارون زد. به هوایِ عجیب اینجا عادت کردم دیگه. تعجب نمیکنم از هیچ چیش. حتی تگرگ هم تو این موقع از سال و تو یه روزِ آفتابی مسبوق به سابقه‌ست.
مهدی دیروز رفت و سجادم که قبل تر رفت

معرفی رشته روانشناسی و گرایش های آن
روانشناسی علم مطالعهٔ رفتار و فرایندهای ذهنِ موجود زنده بخصوص انسان بر اساس روش علمی است. این مقاله به معرفی رشته روانشناسی می پردازد.
در یک تعریف ساده ، روانشناسی علم کشف دروغ های است که می گوییم و تعیین حد و مرز راست هاست.
رشته روانشناسی یکی از علوم کاربردی می باشد که به یافتن ارتباط ذهن و روح آدمی با مفاهیمی چون رشد، سلامت و رفتار های اجتماعی می پردازد.
آغاز روانشناسی بصورت آکادمیک به اواخر قرن هفده
هافبک خارجی تیم سپاهان گفت: ما فقط می‌خواهیم برنده جام حذفی باشیم و از هیچ چیز نمی‌ترسیم.

محمدسجاد بهی- به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال سپاهان با عنوان نایب قهرمانی فصل هجدهم لیگ برتر را به پایان رساند. این تیم اگرچه موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد اما توانست پس از چندسال، سهمیه لیگ قهرمانان آسیارا به دست بیاورد تا فصل 98-97 فوتبال ایران برای هواداران این تیم بی ثمر نباشد. تیم امیرقلعه نویی بازیکنان
بخشی از فرهنگ هر شهر مربوط به غذاهای آن شهر است.  غذاهایی که بر اساس آداب و رسوم و حتی موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی آن شهر شکل می‌گیرند. طعمغذاهای سنتی دلنشین و دلچسب است. محال ممکن است شما به شهری سفر کنید اما از طعم غذاهای سنتی آن نچشید. در این مقاله شما را با غذاهای سنتی یزد (شهر جهانی یزد) آشنا می‌کنیم. انواع کوفته و انواع آش تنها بخش کوچکی از غذاهای سنتی یزد هستند. امیدواریم در سفر به این شهر جهانی طعم غذاهای سنتی و اصیل یزد را حتما امت
تمام مردم عاشق سفر کردن هستند و علاقمند هستند که تمام نقاط دیدنی سراسر دنیا را از نزدیک ببینند و به آنجا سفر کنند. موزه ها را می توان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در دنیا دانست که سالانه میلیون ها نفر از آن ها بازدید می کنند. شاید بر این باور باشید که آثار تاریخی و هنری کسل کننده می باشند ولی چیزهای غیرمتداولی مثل عطر در موزه ها هستند که از آن ها نگهداری می شود و همین موضوع باعث شده است که موزه های عطر مختلفی در نقاط مختلف دنیا ایجاد شود. موزه های
  کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس قصد دارد جایزه بهترین مربی سال که به برانکو رسید را به باشگاه ارائه دهد.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم انتخاب برترین‌های
فوتبال کشورمان در لیگ برتر هجدهم، برانکو ایونکوویچ سرمربی سابق تیم
پرسپولیس به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد اما از آنجایی که این مربی به
الاهلی عربستان پیوسته و در ایران حضور ندارد به همین دلیل جایزه او توسط سیدجلال ح

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یخچال صنعتی گروه تعمیرکاران لپ تاپ محصولات گیاهی نیوشانیک نمای کرتین وال جوئلیسم علمی،جغرافیایی،فرهنگی،تاریخی سامانه جامع ساجد دیوان عدالت اداری سایت God دانلود کتاب